רישיון עסק

אמ;לק – בתחתית הדף יש פרטים ליצירת קשר, השתמש בהם בתבונה.

איך להוציא רישיון עסק בדרך הנכונה?

אם אתם יזמים או אנשי עסקים, ודאי תסכימו: אין הרבה דברים מרגשים יותר מהקמת עסק חדש: כשנכנסים לזה אין אפילו שניה לבזבז והראש חושב תמיד קדימה - אל ההקמה, התכנית העסקית, ההשקה, התפעול היום יומי וכל השאר. אבל רק רגע: לפני שאתם ממהרים לפתוח את הדלתות ללקוחות, אל תשכחו את הבסיס ואת אחד הדברים החשובים ביותר בתהליך הקמת העסק: הוצאת רישיון עסק כחוק!

צו רישוי עסקים מחלק את כלל העסקים טעוני הרישוי ל10 קבוצות כלליות:

קבוצה 1 - בריאות, רוקחות, קוסמטיקה
קבוצה 2 - דלק ואנרגיה
קבוצה 3 - חקלאות, בעלי חיים
קבוצה 4 - מזון
קבוצה 5 - מים ופסולת
קבוצה 6 - מסחר ושונות
קבוצה 7 - עינוג ציבורי, נופש וספורט
קבוצה 8 - רכב ותעבורה
קבוצה 9 - שרותי שמירה ואבטחה, נשק ותחמושת
קבוצה 10 - תעשיה, מלאכה, כימיה ומחצבים
כאשר כל אחת מהקבוצות מתחלקת לתתי סעיפים לפי אופי העסק, גודלו, היקף הפעילות המתנהלת בתוכו וכדומה. מכאן, שלכל עסק טעון רישוי, קיים פריט רישוי ספציפי המתאים לו. הגשת בקשה לרישיון עסק מחייבת זיהוי והגדרה מדויקת של פריט הרישוי המאפיין את העסק.
לדוגמא: פריט הרישוי למסעדה המבשלת ומגישה מזון מן החי (בשר, עופות, דגים) הוא 4.2 א', פריט הרישוי לבית קפה הוא 4.2 ב' וכן הלאה...
לכל פריט רישוי קיימות דרישות שונות ולכן חשוב לאפיין במדויק את העסק ע"פ הפעילות המתבצעת בו, ולעתים לפי היקפה. אפיון ותכנון נכון קריטי לצמצום תקופת הליך קבלת הרישיון, להימנעות משיפוץ נוסף ולסיכויים של העסק לקבל את הרישיון המיוחל.

על חשיבות המקצועיות

חשוב להוציא רישיון עסק כמו שצריך ולהימנע מ"קיצורי דרך" העלולים להוביל אתכם להמון הוצאות מיותרות, כאבי ראש וסיבוכים ביורוקרטיים. עם רישיון עסק לא מתחכמים! האכיפה כיום הדוקה ולכן חשוב לעשות זאת כמו שצריך!

חוק רישוי העסקים בישראל מחייב את בעל העסק להגיש תכנית מפורטת, חתומה ע"י בעל מקצוע כמפורט בצו רישוי עסקים, הכפופה לדרישות החוק השונות ולקבל רישיון מבעוד מועד. החוק נועד לוודא כי העסק עונה לדרישות גופים מוניציפליים וממשלתיים שונים ומגוונים, בהם מחלקת רישוי עסקים ברשות המקומית, שירותי הכבאות וההצלה, משטרת ישראל, משרד הבריאות, המשרד לאיכות הסביבה, משרד התמ"ת והרשימה עוד ארוכה, וכל זאת בכדי להבטיח כי השהות בעסק אינה מסכנת את עובדיו או את לקוחותיו. הפעלת עסק טעון רישוי ללא רישיון עסק מהווה עבירה פלילית ועלולה לגרור קנסות משמעותיים ועונשים כבדים.

נסיוננו מלמד כי במקודם או במאוחר, פונים בעלי עסקים שניסו לטפל בעצמם ברישיון העסק, למשרד המתמחה בעריכת תכניות וליווי בקשות רישוי עסקים

תנו למקצוענים לטפל לכם ברישיון עסק!

הוצאת רישיון עסק אינה פשוטה כלל וכלל. מדובר בתהליך מורכב ומסובך, המצריך תכנון מערכתי וכולל של כל מ"ר בבית העסק, וכל זאת במטרה להגיע לרגע הגשת הבקשה לרישיון עסק כשהעסק כבר מתוכנן ועונה לדרישות כל הגופים הנדרשים לאישורו.

אבל מי אמר שאתם צריכים להתעסק עם זה לבד? בדיוק בשביל זה אנחנו כאן!

מאחורינו ניסיון רב שנים בתחום רישוי העסקים, ושמנו מתנוסס בגאון על מספר רב של תעודות רישיון עסק השייכים לעסקים שונים ומגוונים, גדולים כקטנים, ובהם בתי אוכל, מסעדות, בתי קפה, מזנונים, מרכולים, מפעלי תעשייה, מפעלי מזון (הנדרשים בנוסף לרישיון העסק גם בקבלת רישיון יצרן) ,תחנות דלק, נגריות, מכבסות, חדרי כושר, אולמות באולינג ועוד ועוד...

אנו מגישים תכניות במספר רב של עיריות, מועצות מקומיות ומועצות אזוריות, מנהלים קשרי עבודה פוריים וידידותיים עם עובדי הרשויות השונים, ועל פי רוב מתקיים קשר מכבד ובלתי אמצעי בינינו ובין הגורמים המאשרים. אנו מכירים היטב את הדרישות הספציפיות של הרשויות וכך חוסכים ללקוחותינו זמן, כסף ומאמצים.

אנו נתכנן את העסק ע"פ דרישות החוק, להגיש את האישורים הנדרשים ולבצע את כל הבדיקות המקדמיות וכמובן נצמצם כמה שיותר את הסיכונים, המכשולים והבזבוזים של זמן וכסף. פתאום זה לא נראה כל כך מפחיד, נכון?

מה כולל תהליך הוצאת רישיון העסק?

תהליך הוצאת רישיון עסק כולל מספר שלבים, את כולם אנו יודעים לבצע במהירות, בחוכמה ובצורה שתחסוך לכם משאבים יקרים עד להנפקת הרישיון המבוקש. במהלך הוצאת רישיון העסק נבצע עבורכם את כל הדרוש:

  • נערוך בדיקה מקדמית של הנכס ונבין האם ניתן חוקית ומעשית להשתמש בו והאם הוא תואם את אופי העיסוק.
  • נבצע מדידת פנים בנכס ונערוך תכנית גרמושקה מפורטת.
  • נכין את המסמכים הדרושים לקראת הגשת הבקשה לרשויות.
  • נקדם את נושא קבלת האישורים מהרשות המקומית, שירותי הכבאות, ממשרד הבריאות ומכל גוף אחר הנדרש לאישור.
  • נלווה אתכם לכל משך בחינת הבקשה ע"י הגורמים המאשרים.
  • נעזור לכם לתקן ליקויים, אם ישנם, ונעביר את המסמכים המתוקנים לאישור סופי.
  • נדאג לטפל בכל דרישה עתידית להתאמה או לתיקון הליקויים.

יש לכם שאלה בנושא רישוי עסקים או בנושאים נוספים? צרו אתנו קשר ונשמח לעזור!