מי צריך רישיון יצרן?

על פי דרישת משרד הבריאות, מפעלים העוסקים בתחום המזון - ייצור, אחסנת חומר גלם לייצור מזון, אחסנת מזון, אריזת מזון - מחויבים על פי חוק בקבלת רישיון יצרן. רישיון היצרן נדרש בנוסף לרישיון העסק, והסיבה לדרישתו היא הבטחת תהליכי עבודה נאותים ותנאים תברואתיים המתאימים לתחום הייצור הספציפי של כל עסק, וזאת על מנת לאפשר למשרד הבריאות פיקוח ובקרה מיטביים על תהליך הייצור ותנאי האחסנה, בכדי להבטיח את שלום הציבור העתיד לצרוך את מוצרי המפעל.

הגופים המאשרים לצורך הפקת רישיון היצרן הם משרד הבריאות - מחלקת שירות המזון והמחלקה לבריאות הסביבה. רישיון היצרן יתקבל לאחר שכל הגופים אישרו את התוכנית, כל גוף בתחומו, ובחנו באופן מדוקדק וקפדני אספקטים שונים כמו: תכנון פס הייצור והתאמתו לחוק, התאמת הציוד במפעל לתחום העיסוק, תנאים הנדסיים במפעל (אוורור, ניקוזים וכיוב').

תהליך קבלת רישיון יצרן

לרוב, תהליך קבלת רישיון היצרן מתבצע במקביל לתהליך הוצאת רישיון עסק באגף לרישוי עסקים ברשות המקומית. התהליך נחלק ל-10 שלבים עיקריים:

אנו ב- א.ב. עסקים, מודעים היטב לצד הכלכלי, לכן נשקיע המון מחשבה ונרתום את כל הניסיון המקצועי על מנת שלא לתכנן במפעל מערכות יקרות שאינן חיוניות לתהליך הייצור, ובכך נחסוך ממון רב לבעל המפעל.

א.ב. עסקים לוקחים את המפעל שלך ברצינות ולכן:

ראשית כל, נעזור לך להחליט האם לשכור/לרכוש את הנכס בו חשבת להקים מפעל מזון. לא כל נכס מתאים ויש להתייחס באופן מערכתי למספר לא מבוטל של נתונים בהליך של בדיקה מוקדמת לבחינת התאמת הנכס למפעל, טרם נחתם חוזה.

הנכס נבדק ונמצא מתאים? מעולה! בשלב זה נשב עם היזם ונתכנן את המפעל בצורה שתענה לדרישות החוק ולתקנות משרד הבריאות, איכות הסביבה, שירותי הכבאות וההצלה וכו', ולא פחות חשוב-תאפשר עבודה הרמונית וזורמת ככל הניתן. תכנון לא נכון של מפעל מזון, עלול לגרום לכשלים תברואתיים בתחומי המפעל וכן לתלות גבוהה של בעל המפעל בספקי חומרי גלם ובמפיצי התוצר המוגמר.

בשלב הבא, נגיש את התכניות והפרשה הטכנית לשירות המזון במשרד הבריאות לחוות דעת מקדמית, כשנקבל אישור על התכניות, אפשר לצאת לדרך ולהתחיל בשיפוץ.

לקראת תום השיפוץ, נגיש את התכניות למחלקת רישוי עסקים ברשות המקומית ונתחיל בהליך קבלת רישיון העסק במקביל לקבלת רישיון היצרן. רישיון היצרן (המתקבל ממשרד הבריאות), מותנה בקבלת רישיון עסק (המתקבל לאחר שכל שאר הגורמים – מח' הנדסה, שירותי הכבאות, איכות הסביבה וכו' – אישרו את העסק.

א.ב. עסקים מציעה ללקוחותיה כאופציה סל שירותים נלווים נוספים בכל הקשור להקמת המפעל:

יש לכם שאלה בנושא רישיון יצרן, תכנון מפעלי מזון או בנושאים נוספים? צרו אתנו קשר ונשמח לעזור!