בטיחות אש בעסקים

בעלי עסקים רבים יודעים:

בטיחות אש זה א-ב בעסקים

על פי תקנה 11 א, השייכת ל"תקנות התכנון והבניה - בטיחות אש בבניינים", חייב כל יזם בהגשת תכנית בטיחות אש ואישורה בשירותי הכבאות וההצלה, לצורך קבלת היתר בניה, אישור אכלוס (טופס4).

בעסקים המוגדרים כעסקים בעלי רמת סיכון גבוהה, וכן בעסקים המשמשים להתקהלות (מסעדות גדולות, דיסקוטקים, אולמות אירועים, ועוד…), נדרשים בעלי העסקים בהגשת ואישור תכנית בטיחות אש כחלק מדרישות שירותי הכבאות וההצלה בהליך הבקשה לרישיון עסק או רישיון יצרן.​

משרדנו מציג רזומה של שנים בתכנון בטיחות למסעדות, מפעלי מזון ותעשייה, אולמות אירועים ומופעים וכן עסקים שונים ומגוונים.

תכנית בטיחות אש טובה, היא תכנית שמצד אחד עונה לדרישות התקנות ומספקת מענה יעיל במצב חירום, ומצד שני לא כלולים בה אמצעי מיגון אש מעבר לנדרש. יועצי בטיחות האש בא.ב . עסקים מקפידים לתכנן באופן שיספק את כל הדרישות ושמים דגש על בדיקה מדוקדקת של כל מבנה על מנת שלא להעמיס מערכות יקרות שאינן נדרשות ספציפית במבנה, ובכך חוסכים ליזם / בעל העסק ממון רב ע"י הימנעות מהתקנות שאינן הכרחיות, ועל אף פי כן, דואגים שהעסק יהיה בטוח כלל הניתן ויכלול את כל אמצעי מניעת הדליקות, התרעה וכיבוי אוטומטי וידני וכן את רוחב המעברים ומספר יציאות החירום הנדרשות בחוק ובתקנות.

תכנית בטיחות אש כוללת פרמטרים רבים ומגוונים הנגזרים מנתוני המבנה נשוא הבקשה.

לצורך תכנון מערכות כיבוי האש במבנה, מנתח יועץ בטיחות האש מכלול משתנים כגון:

מטרת התכנית היא תכנון מערכות כיבוי ומניעת דליקות באופן שייתן מענה ראוי בשעת שריפה, וכן תכנון נתיבי מילוט מהמבנה בשעת חירום, ברמה שתחסוך ככל הניתן מקרים של אובדן חיי אדם ונזקי גוף ורכוש.

תכנית בטיחות אש מתייחסת לפרמטרים הבאים:

שירותים נלווים נוספים שתוכלו למצוא ב-א.ב. עסקים:

יש לכם שאלה בנושא בטיחות אש בעסקים או בנושאים נוספים? צרו אתנו קשר ונשמח לעזור!